BAZUNOWE KLIMATY

Czyżby jubileusz? Oczywiście. To już 45 Bazuna. Jaka była historia tych lat, można przeczytać na stronach imprezy; dla mnie bardzo różnorodna, zarówno pod względem artystycznym, jak i atmosferycznym. Od przymrozków po upały i oberwanie chmury, od ballady do folkowych i rockowych brzmień. Na płycie odnajdziecie ślady tych Bazunowych Klimatów. Znajdziecie tu wszystkie pory roku, radość, miłość, zazdrość, przemijanie i nadzieję, słońce, deszcz, mgłę i wiatr. Od świtu poprzez rozświetlone sady i polany aż po rozgwieżdżoną noc. Od Sarajewa przez Bieszczady, Beskid i Piaseczno po sopocką plażę. Jest coś dla żeglarza i dla piechura, ale i dla turysty fotelowego. Są również tajemnicze boginki i księżniczki. Jest piosenka starsza od Bazuny, są nagrania archiwalne, są i piosenki, które mają tu swoją światową premierę fonograficzną . Jeśli to Wasz pierwszy album z tej serii - polecam poprzednie płyty z Bazuną w tytule, które wraz z płytami z Łagodnych Spotkań Muzycznych stanowią antologię piosenek turystycznych i poetyckich, zawierającą już ponad 300 utworów. Fanom tej kolekcji składam podziękowania za życzliwość i motywację do pracy nad kolejnymi płytami. Dziękuję wszystkim wykonawcom, autorom i wydawcom, którzy udostępnili nagrania zamieszczone w niniejszym albumie. Z nadzieją, że płyta stanie się towarzyszem Waszych podróży- Mirosław Michu Michalski F.H. 337

Piosenek z płyt można posłuchać


TUTAJ

TUTAJ

I TUTAJANTOLOGIA PIOSENKI TYRYSTYCZNEJ I ŁAGODNEJ .

Czy to nie nazbyt wiele aby próbować na kilku płytach opisać to zjawisko jakim jest świat piosenek, które najlepiej brzmią, gdy grupa przyjaciół spotyka się przy wspólnym ognisku, lub przy zimowym kominku i wspólnie je śpiewa.? Tysiące piosenek a miejsca mało. A jednak podjąłem próbę zilustrowania tego fenomenu. Proszę jednak traktować tą próbę jako zachętę do samodzielnego poszukiwania autorskich płyt wykonawców znajdujących się na płytach wchodzących w skład antologii . Na szczęście spora grupa wykonawców posiada już takie płyty i ich obecność w tym zbiorze jest tylko zasygnalizowaniem, że warto szukać . Jest jednak wiele piosenek , które nigdy nie ukazały się na żadnym wydawnictwie fonograficznym i tych możecie wysłuchać w oryginalnych wykonaniach tylko tu. Płyta BAZUNOWE KRAJOBRAZY zawiera również premiery piosenek specjalnie zarejestrowanych na potrzeby tego wydawnictwa. Takie nagrania są również na poprzednich płytach cyklu. Bardzo dziękuję wykonawcom i autorom, że ich ŚWIATOWA PREMIERA FONOGRAFICZNA odbywa się na naszych albumach. W dzisiejszym pośpiechu, gdy niecierpliwy słuchacz poszukuje tylko ulubionego przeboju wysłuchanie podwójnego albumu wymaga sporo samozaparcia, mam nadzieję że znajdziecie czas aby wysłuchaćalbumu w całości i odnajdziecie w tym przyjemność odkrycia piosenek Wam nieznanych, i wykonawców rzadko koncertujących w Waszej okolicy. Być może wśród tych piosenek kryje się Wasze prywatne odkrycie i piosenka ,która głęboko zagości w sercu. Dzięki wydawnictwu SOLITON jest szansa,że powstanie jeszcze kolejny album,( taką przynajmniej mam nadzieję) i poznacie kolejne bazunowe klimaty. Jeśli album się Wam spodoba, polećcie go znajomym, jeśli nie znacie płyt poprzednich do zapraszam gorąco do ich odnalezienia. Ich tytuły to BAZUNA 40 ? Przegląd na szlaku... , BAZUNOWE KRAJOBRAZY, BAZUNOWY KALEJDOSKOP i MIŚ- czyli łagodne spotkania muzyczne Płyta BAZUNOWE KRAJOBRAZY dedykowana jest organizatorom Bazuny, Yapy, Giełdy, Danielki, Włóczęgi, Bakcynalii, Festiwalu Krakowskiego i innych świetnych imprez, które miałem szczęście odwiedzić, bo to właśnie na tych imprezach niejedną z opublikowanych w tym albumie piosenek usłyszałem po raz pierwszy. A wszystko zaczęło się dla mnie na Bazunie, gdzie 40 lat temu wraz z kolegami po raz pierwszy stanąłem na scenie. A zatem jubileusz.
Pozdrawiam serdecznie Mirosław Michu Michalski

Jubileuszowa płyta Bazunowy Kalejdoskop

Na setny jubileusz składają się dwa wydarzenia: czterdzieste już wędrowanie bazunowym tropem i moje skromne 60 lat. A zatem podwójny jubileusz, więc i album podwójny. Na swojej drodze spotkałem wspaniałych ludzi i wysłuchałem wielu świetnych piosenek. Na obu płytach odnajdziecie zapach tych wędrówek, ich kolory i emocje, różne pory dnia i roku. Na bazunowych szlakach wędrowały pieśni z dalekich krajów i wielu kultur, ale dominowały przede wszystkim piosenki autorskie napisane przez tych, którzy je na Bazunie wykonali. Znajdziecie tu zarówno piosenki starsze nawet od Bazuny, teksty, które zapisałem mozolnie ołówkiem w zeszycie na swoim pierwszym harcerskim obozie, jak i piosenki, które zostały specjalnie zarejestrowane na potrzeby tego wydawnictwa, za co szczególnie jestem wdzięczny. Dziękuję Autorom, Wykonawcom i Wydawcom, którzy szeroko otworzyli swoje archiwa i zechcieli się nimi z Wami podzielić. Dwie płyty, a setki wrażeń. Przyjemnego słuchania i mam nadzieję, również śpiewania tych piosenek przy kolejnym ognisku, które rozpalicie na Waszym turystycznym szlaku.

Sto lat. Mirosław "Michu" Michalski

Audycje radiowe promujące płytę
TUTAJ

TUTAJ

TUTAJ

piosenki z płyty

piosenki z płyty

piosenki z płyty

piosenki z płytyAudycja radiowa promująca płytę


TUTAJ

piosenki z płyty
Płyta MIŚ, czyli Łagodne Spotkania Muzyczne zawiera 21 utworów, które mogliśmy usłyszeć podczas Festiwalu Łagodne Spotkania Muzyczne Muzyka i środowisko. Jest to wydawnictwo pełne niezwykłych głosów, utworów, zawierające wszystko to, co najlepsze w piosence poetyckiej. Niestety od dwóch lat, Łagodne Spotkania Muzyczne zniknęły z kalendarza imprez, miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Tymczasem powstał album pełen wspomnień. Utwory wyselekcjonował Mirosław ''Michu'' Michalski, który o całym projekcie mówi tak:

Łagodne Spotkania Muzyczne ''Muzyka I Środowisko'' to pełna nazwa festiwalu, który odbywał się w latach 2004-2012 w województwie pomorskim. Jego nazwa zawiera wszystkie cele, jakie mi przyświecały przy planowaniu i realizacji festiwalu 9 edycji, 43 koncerty festiwalowe i 10 koncertów dodatkowych. Prawie 50 tysięcy widzów, którzy obejrzeli kilkuset wykonawców na scenach festiwalowych, zawsze w pięknych i atrakcyjnych przyrodniczo miejscach, niezwykle wysoki poziom artystyczny potwierdzony dziesiątkami nagród na innych festiwalach dla laureatów naszej imprezy. Mam nadzieję, iż festiwal powróci do kalendarza, a póki, co zamiast jubileuszu płyta, prezentująca drobną część wykonawców, uczestników występujących w konkursie muzycznym oraz niektórych gości. A skąd tytuł płyty? Dziennikarze i uczestnicy często używali skrótu MIŚ lub ŁSM, tytuł, więc jest kompromisem między wygodą a sensem. Ma jeszcze jedno znaczenie, nietrudno zgadnąć, jakie. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia. Bez Was byłby to tylko papierowy pomysł. Wykonawcom dziękuję za udostępnienie nagrań swoich piosenek, z których część to nagrania z archiwum festiwalu, a część dostarczyli sami artyści. Dziękuję również wspaniałym jurorom, którzy z pasją i kompetentnie oceniali uczestników konkursu.
Do zobaczenia mam nadzieję ponownie na festiwalu

Mirosław '' Michu'' Michalski


Piosenek z płyty można posłuchać


TUTAJ - CZ. 1

TUTAJ - CZ. 2

Audycja radiowa promująca płytę

TUTAJ
Polecamy również płyty: ''Bazunowe wędrówki'' i ''Bazunowe krajobrazy''

Płyta Bazunowe Wędrówki ukazała się nakładem wydawnictwa Soliton. Dwupłytowy album podbije serce wszystkich miłośników piosenki turystycznej, szczególnie tych, którzy chociaż raz mieli okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej BAZUNA. Utwory na płytę wyselekcjonował Mirosław Michu Michalski, członek Komitetu Organizacyjnego, koordynator działań promocyjnych, który w przeszłości był zarówno widzem, wykonawcą, jak i jurorem, zna, więc Bazunę ''na wylot''. On sam o albumie opowiada tak:
Tytuł płyty ''Bazunowe wędrówki'' ma dla mnie, co najmniej trzy znaczenia. Po pierwsze Festiwal Bazuna odbywający się od 1971 roku, a organizowany niezmiennie przez klub, FIFY, ostatnio wraz innymi organizatorami, wielokrotnie zmieniał miejsca, w których odbywały się koncerty. Po drugie muzyka prezentowana przez lata wędrowała po gatunkach. Po trzecie wreszcie wykonawcy przywędrowali na imprezę z różnych stron. Na płycie znajdziecie wykonawców z całej Polski i lekkie zróżnicowanie gatunków. Mam nadzieję, że zabierzecie te piosenki na swoje wędrówki, bliższe i dalsze. Dziękuję wszystkim wykonawcom, którzy udostępnili swoje piosenki, zarówno archiwalne jak i specjalnie nagrane na potrzeby tego wydawnictwa. Organizatorom życzę wytrwałości, bo 42 edycje to sporo, ale dla klubu, który ma dopiero 50 lat do emerytury zostało jeszcze dużo czasu.
Słuchaczu! Jeśli któreś z nagrań Ci zatrzeszczy to wybacz, ale niektóre mają kilkadziesiąt lat, a jakość ówczesnego sprzętu nagrywającego dalece odbiegała od dzisiejszych standardów. Płyta jest również wspomnieniem o twórcach i wykonawcach tych piosenek, o ludziach, których spotkałem na moich bazunowych wędrówkach i o których zawsze pamiętam. Przyjemnego słuchania

Mirosław '' Michu'' MichalskiPiosenek z płyty można posłuchać
TUTAJ

Audycja radiowa promująca płytę
TUTAJ
ayc(c) Księga gości aktualizacja: 17.10.2016ayc